Ziraat Bankası Kredi Garanti Fonu Reklamı

Ziraat Bankası Likapa reklamında, Tahsin kardeşimizin ilk önce Yasin olduğunu ve bir Karadenizli olmasına rağmen çaydan değişik bir iş yapma arayış ve çabalarına şahit oluyoruz.Çevre baskısı niteliğindeki tüm yıldırıcı yaklaşımlara,sırasıyla, İhsan’ken sulama, Tahir’ken hasat, Rasim’ken ihracat ve Ersin’ken soğuk hava deposuna ilişkin olarak  Ziraat Bankasından Tahsin olarak alacağı kredinin kurtarıcısı olacağını ifade eden isyan dolu çözüm arama çırpınışlarını şahit oluyoruz. Bu konudaki kararlı tavrını da çayı açık içerek desteklediğini farkediyoruz. Reklam filmi “Hem Likapaya Hem Çaya Kredi Ziraat’te.” sloganıyla hem ironik hem komik olmuş. Görseller muhteşem ve konusu ise oldukça iyi ve başarılı.

Ziraat Bankası reklamları hikayemsi özellikler taşımaktadır ve konuları genel olarak ülke insanının belli duygularına dokunabilmektedir.


2017 yapımı “Ziraat Bankası Kredi Garanti Fonu Reklamı” nın da Likapa ile benzer ironi ile beslenmiş olduğu dikkatimden kaçmadı. Burada da en büyük destekçi güzel eş Nebahat, güvenle dolu anne Melahat ve her daim yardıma hazır en iyi dost Serhat isim şiirleşmesi mevcut. Bu reklam filmini de çok beğendim fakat amaca değil daha çok dikkatleri çekmeye yönelik bir yaklaşımı olduğunu düşünüyorum. Kredi garanti fonuna ilişkin ve bir banka reklamı olmasından çok daha başka bir ürünün tanıtımını yapacakmış gibi hissettiriyor. Reklam bireysel emeklilik ya da hayat sigortası için daha uygun olabilirdi azıcık değişime uğratmak suretiyle. Tabiki bu benim naçizane kanaatim.

Yapanların emeklerine sağlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir