Sarı ve Mavi

Sarı klasiğin Mavi sporla kaynaşması…

Sarı bir etek almıştım Journey markalı. Rengine bayılmıştım ve o etek hala benim. Siyah ve beyaz gömleklerim ile tşörtlerimin tamamlayıcılarından birisi oldu. Kullanım rahatlığının yanı sıra şıklığı ve renginden kaynaklanan göz dolduran dikkat çekiciliği hiç inkar edilemez doğrusu. Ayrıca bu eteğin yan cepleri genellikle kalem eteklerde çok görmediğim bir ayrıntı. Kemer kullanmak için de geniş biyeler ilave edilmiş. Kahverengi kemer ve kahverengi ayakkabı ile şıklığı tamamlamak mümkün olabilmekte. Eteğin arkasında küçücük yırtmacı ise şirin bir yaklaşım olmuş.

Mavi spor gömleğim ise kot gömlek kategorisine girerken aynı anda zarif duruşu ile benim tercihlerim arasına girmeyi başarıyor her zaman. Kot pantolonlarım ile hafta sonlarının kurtarıcısı olurken birden hafta içinin de kahramanı olabiliyor. Rengi ne çok koyu ne de çok açık. Tabiri caizse tam kıvamında diyebilirim. Gönlümün gardırop incilerinden biri de bu gömlek. Kıymetlim diyebilirim zira.

Gelelim sarı etekle birlikte olma hikayesine. Ben ikisini yakıştırdım. Bilemiyorum siz ne düşünürsünüz ama bence güzel oldular. İkisini üzerimde görenlerin ilk yorumu ne kadar şıksın oldu arkasından zarafeti de zorladım ve asaleti de es geçmedim doğal olarak. Bu muhteşem üçlü zarafet, şıklık ve asalet benim yakıştırmalarımın olmazsa olmazı. Markası ne olursa olsun üzerimde taşıdıklarım birbiriyle mutlu, huzurlu ve dengeli bir uyumu yakalamış olmalı. Ancak böyle olunca kendimi mutlu hissedebiliyorum.

Bu yakıştırmanın eksikleri çanta, ayakkabı ve kemer. Bunlar için de siz hayal gücünüzü zorlayabilirsiniz ama ben genellikle kahverengi tercih ediyorum. Sarı ve mavi ile güzel gidiyor. Ama düşününce lacivert ve taba bir ayakkabı ve kemer de iyi seçenekler olabilir.  Çanta seçimim de klasik bir tarz yakalamak adına ayakkabı ve kemerime uygun olan renkte olsa iyi olur gibi geliyor.

Şöyle bakınca garip görünebilir kot gömlek ve klasik kalem etek fikri ama keskin çizgilere sahip düşüncelerimizin yönünü azıcık  değiştirdiğimizde tercihlerimizin de farklılaşması mümkün olabiliyor. Ben bir moda editörü değilim ama kendi yakıştırdıklarımı severek üzerimde taşıyorum. Herkesin kendine yakıştırdığı da severek üzerinde taşıyabildiğidir diye de düşünüyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir