Pudra kimle arkadaş olmalı?

Rengini beğenerek almış olduğum pudra renkli,  yırtmaç detaylı pantolonum meğer herkesle arkadaş olabilecek yeteneğe sahipmiş.Jument’ten alırken hiç böyle olacağını da düşünmemiştim doğrusu. Çok uyumlu, iyi huylu ve yumuşak başlı bir yaklaşımı var kendisinin.  Kimin ya da neyin yanına koyarsanız ona alışıp bir de bulunduğu ortama ayrıca güzellik katıyor. Kullanımı rahat ve kesim olarak hoş bir duruşa sahip. Bu pantolon tüm koyu renkleri toparlayabildiği gibi açık renkli özellikle de beyazı içine çekebiliyor.

Gömleği ise HM’de gördüğümde ilk aklıma pantolonum geldi ve hemen aldım. Renklerini çok beğendim. Pantolon ile oldukça uyumlu bir çizgi sergilemiş olduğunu söyleyebilirim. Sanki bu gömlek bu pantolonun rengi düşünülerek üretilmişti. İkisini birlikte yakıştırıp yan yana koyunca çok hoşuma gittiler. İkisinin birlikte duruşunun iş yeri kıyafeti olarak görünen şıklığı inkâr edilemez. Denemedim ama bu gömlek lacivert ve mavi renkli bir şeylerle de yakıştırılabilir diye düşünüyorum. Hatta hardal rengi etek ya da pantolonun da tamamlayıcısı olabilir belki.

İş yeri kıyafetimize biraz da resmiyet katmamızın uygun olacağı şüphesiz. Bunun için hemen hemen her bayanın gardırobunda mutlaka bulunacağını düşündüğüm lacivert renkli ceket imdadımıza yetişiyor. Ben bu yakıştırmayı spor bir ceketle desteklemeyi uygun gördüm. Bir de bu ceketimi biraz seviyorum galiba. Çok uygun fiyata almış olmama rağmen benim en önemli ve öncelikli kurtarıcım olduğu gerçeğini inkâr edemeyeceğim.  Kollarını kıvırdığımda astarının çizgili formundan dolayı ortaya çıkan görseli gözüm çok beğeniyor.

Bu yakıştırdığım üçlüyü iş yerinde lacivert ya da pudra bir stiletto ile desteklerken işten sonra davet ya da özel bir akşam içinse pudra renkli ucu açık ayakkabımı kullanmayı uygun gördüm.

İş yerinden sokağa olabilecek bir yakıştırma ile tüm gün ciddiyetimi korurken dışarıda bir akşam yemeğinde de çok vasat olmazmışım gibi geliyor.

Bu yakıştırmam gene benim zevkimin ve hayal dünyamın dışa vurumu. Aslında tamamen klasik olan tarzımın renklerle canlandırılmaya çalışılması da denilebilir. Renkleri kullanarak klasik ruhumu modernize etme çabam demekte çok yanlış olmaz.

Bu kombinde çanta yok. Bu kombin için dilediğiniz renk ve istediğiniz tip çantayı kullanabileceğinizi düşünüyorum. Askılı, askısız, büyük, küçük… Her ne olursa olsun çok sırıtmayacaktır.

Giyim kuşam konusunda kafam klasik ama gönlüm spor ve modern  olunca yaklaşımım daha çok ikisinin arası bir şeyler oluyor diyerek geçiştirmek istesem de ben iflah olmaz bir klasik kafayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir