Mutluluk Denince Akla Her An Onun Adı Gelir

Çocukluğumdan bu yana mutluluk denince aklıma ilk gelen üç kelime Eti Eti Eti olmuştur. Çocukluğum dediysem bahsettiğim yıllar 1980 civarları elbette.

O günlerden bugünlere çok değişen ve kendini aynı oranda geliştirirken ürün gamına da her geçen gün yenilerini eklemeyi ihmal etmeyen Eti şimdilerde lezzetini öncelikle gözlerimizden gönüllere hitap ettirmeye gayretli görünmektedir. Gönüllerden istikameti damak olan bu güzel lezzetler midelerimizi ve akıllarımızı şenlendirmeyi ihmal etmeyecektir.

Eti benim çocukluğumun hikayesidir. Geçmişte reklamlarını çok görmesem de bakkalların tereklerini en çok süsleyen ve çocuk aklımızı hep meşgul eden bir yanı olmuştur. Son günlerde reklamlarını takip ettiğimdeyse içimde mazinin o buruk tadı etinin yeni lezzetlerine karışmıyor dersem yalan olmaz.

Anımsadığım ilk reklamlarından biri olan bir bilmecem var çocuklar, haydi sor sor sor, çayda kahvaltıda yenir acaba nedir nedirden yola çıkarak bisküvinin adını ETİ koyduktan sonra şu an bisküvisinden çikolatasına, tatlısından tuzlusuna çok fazla ürüne sahiptir. Bunların hemen hepsi için de sanırım rekabet edebilir olmanın gerekliliği olan reklam unsurunu çokça bünyesine entegre etmiş görünmektedir.

Eski dost ve cinlerin en sevimlisi ETİ Cin ve ETİ Puf reklamlarını nedense hep çok seviyorum. Yuvarlak cinler koşuyorlar, oynuyorlar, hopluyor, zıplıyor, kayıyor, şarkı söylüyor ve paketin içine giriyorlar. Puflarsa siyahı, beyazı ve rengarenk halleriyle konuşup sen mi iyisin ben mi yarışmasını çocukların ya da büyüklerin kafasında kazanmaya çalışıyorlar belki. Bu reklamları da seviyorum. En güzel olduğunu düşündüğüm reklamıysa sanırım Burçak reklamları… Ne güzel betimlenmiş eski Anadolu özlemi…

Elbette sevdiklerimi söyleyerek beğenmediklerine doğru girizgah sergileyeceğim. Eti çikolata için yapılan depresyona girdiği için çikolataya yapışan bir kız reklamı var ya o işte olmamış bence. Yeşil çikolata kaplarını görünce o reyondan uzaklaşma hissi yaratıyor bende. Tutku ve Frigo reklamını da abartılı buluyorum aslında. Son çıkan Karam reklamıysa oyuncunun oyunculuk dehasının dışında istek uyandıran özelliklere sahip görünmüyor benim gözümde. Burada reklamcının yaratıcılığının affına sığınmak isterim ama sözüm yok bu benim gözümün ve gönlümün bakış açısıdır sadece.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir