Hayallerine Hayat Ver

Reklam başladığında; metinleri okuyan sesin büyüsü kulağımın duyduklarıyla içimizi çok güzel ve özel bir biçimde sarıp sarmalıyor. Bir anda o şiirsel sese eşlik eden müziğin rahatlatan, heyecanlandıran ve huzur veren duygusuyla bu nedir acaba diyorsunuz. İşte sadece seslerle bile reklamın yapmak istediği etki içimi bir sallıyor derinden. Reklam ilk yayınlandığı esnada mutfaktaydım ve görüntüler olmadan sadece seslerle bu neymiş dedirtti bana, sonrasında ise heyecanla ve merakla içerik görüntülerini bekledim dersem yalan olmaz.

Muhteşem bir müzikle birlikte; “Düşünsene, nasıl yaparsın bir başına? Düşün, kim bilir kimler çıkacak karşına. Düşün, neler diyecekler sana. Düşün ya da düşle… Hayat düşündüğün kadar zor değil, ama düşlediğin kadar güzel.” diyordu o ipek yumuşaklığında olan ve bir o kadar da kararlı ses. Kendimi çok iyi hissetmeme gelecek günler için yeniden umutlanmama sebep oldu o ses, hayallerine hayat ver derken.

Sonrasında reklam filmini belki üç, dört, beş kez izledim, aynı gün içerisinde. Dört köşe, mavi duvarlı, büyükçe penceresi ve hatta kitaplarla dolu kitaplığın olduğu bir odanın tam ortasında kırmızı bir koltuk vardı. Yalnızlık ve kimsesizlik hissini akla getirebilecek tüm her şey bir arada gibiydi. Koltuğun üzerindeyse biri sade diğeri karışık iki kırlentin yanında gözleri, kulakları, elleri kısacası tüm fiziksel varlığını katarak aklının isteklerini arayan biri oturuyordu ve rekalmın sonunda aradıklarını düşlerinde de olsa buldu diyebilirim.

Reklam filimi bana, isteklerimizi belirlediğimiz, adımlarımızı doğru attığımız, bu duygular için vazgeçmeden savaştığımız sürece başarılı olabileceğimiz hissini verdi. Başarı ve başarısızlık ince bir çizgi aslında. Başarılı olmak için düşünmekten ve hayal etmekten vaz geçmediğimiz taktirde attığımız tüm adımlardaki çalışmalarımız, gayretlerimiz bizi güçlendiren, yenileyen ve geliştiren bir olgu olacaktır. Herhangi bir ürünü işaret etmeyen reklam filmi küçük duyguların büyük hedefler haline gelebileceğini ve hatta ulaşılabilecek kazançlı sonuçlar olabileceğini gösterirken hayallerin peşinden gitmek gerektiğini gerçeklere ancak bu şekilde varılacağı duygusunu veriyor.

Zorlu Holding’in “Hayallerine Hayat Ver” marka sloganı çerçevesinde oluşturduğu “Düşün/Düşle” adındaki yeni imaj kampanyası doğrultusunda yayınlamış olduğu bu reklam filmi bütünüyle tüm duyu organlarını derinden etkileyecek lezzette ve tam da tadında olmuş. Bir ürünü satmayı değil akıllarda kalmayı hedeflerken 2016 yılının ilk ayına damgasını bu anlamada vurmuş olduğunu düşünüyorum.

Her dakikası, saniyesi doğru mesajlarla anlamlarla yüklenirken tüm detayları çok incelikli olarak düşünülmüş, malzeme zengini çok çok çok profesyonelce hazırlanmış bir reklam olmuş. Daha da diyebilecek bir şey bulamıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir