Bordo Keyfi

Kış biterken keyif olsun dedim ve ne de olsa bir bordo hikayesinin her eve lazım olduğunu düşündüm.

Çanta  bir arkadaşımın hediyesiydi ve hep istediğim bir renkti. Üstelikte Tergan. Çanta omuz askılı ve kullanımı çok rahat. İçi oldukça geniş fermuarlı ara bölmeyle birlikte üç bölüme ayrılmış. Bir de çantanın arka duvarına yaslanmış sevimli küçük bir fermuarlı gizli göz mevcut. Bunlara gizli göz deniyor ama çantayı açınca kabak gibi ilk göze çarpan yerler de oraları oluyor aslında. Çantanın formu oldukça iyi ve şık bir görüntünün yanında zengin bir duruşu birlikte getiriyor. Bu renk bu çanta modeline çok yakışmış. Siyahı da vardı ama model bu renkte daha çarpıcı olmuş ve göze dokunmuş. Dişe değil göze dokunmuş:)  Bu çanta için süper ve yıldız dışında farklı bir kelime daha gelmiyor şu an için aklıma.

Hazır Tergan demişken, biraz bu markanın bana hissettirdiklerini anlatmak istiyorum. Burası benim gözümde klasik giyimin, şıklığın ve rahatlığın ilk aklıma gelen adresidir. Ayakkabı, çanta, cüzdan ve kemer gibi çeşitli ürünleri birlikte bulabileceğim bir yerdir. Aklınızda tanımı net olan aradığınız ürünün karşılığını burada mutlaka bulabilirsiniz. Yıllardır bildiğim bir çizgisi var ve bunun dışına ise çok nadir taşar.

Çantaya en az onun kadar keyifli bir bot bulup yakıştırmak istedim. Arayınca bulunuyor işte.

Ankara da Bahçelievler yedinci cadde yakınlarında Oz Ayakkabıcı var. Yolu düşen olduysa ya da zaten alış veriş yapıyorsanız biliyorsunuzdur. Bilmiyorsanız da, eğer ayakkabı, çanta severlerdenseniz mutlaka bir uğrayın derim. Burada çeşit bol, farklı, ilginç ve rahat bir çok ayakkabı ve çantayı bir arada bulmanız mümkün. Resimdeki şık botumu da oradan buldum. Botumun duruşu çok şık ve bir klasik. Bu tarz bir çanta için uçuk kaçık modern düz bir bot almak olmazdı gibi geldi bana. Ama bu tamamen benim tercihim. Topuğu yaklaşık 11 punto kadar ve duruşu sevimli. Ayaklarım yürürken yastık bir zemin üzerinde hareket ediyormuş hissine kapılıyorum.

Çantamla botum biri birine yakıştı bence. Tergan ve Venüs kardeşliği oldu şimdilik.

Ama ben bu çantayı her renk ayakkabıyla yakıştırabilirim. Bu çanta benim olduğu içinse çok şanslıyım. Tırnak arası, yazın açık renk tüm kıyafetlerimi de tamamlar.

Ama yaz için de şık bir bordo sandalet bulsam ve alsam fena olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir