AllianzSeninle

Allianz’dan sağlık odaklı reklam kampanyası…

Reklam filmini öncelikle müzik olmadan izledim. İzlerken mutluluk, üzüntü, heyecan ve sevinç içerikli o kadar çok duyguyu bir arada yaşadım ki…İç sesimin söylediklerini paylaşmak şart oldu sanki.

– Henüz doğmamış bir bebeğin ilk görüntüleri ve minicik kalbinin çıkardığı pıt pıt sesleri ile onu sağlıkla kucaklarında görmek isteyen anne ve babası. Bebişin annesi heyecanlı ve korkarken babasının daha yüksek orandaki heyecan, endişe ve korkusu ekranları delerek yüreklerimize dokunuyor. Annemiz muhtemelen bebeğini babamız ise her ikisini de sağlıklı bir şekilde mutlu sonuca ulaşmasını istemekte.

– Bunlar olurken aynı zamanda başka bir yerlerde düşüp bacağını inciten çocuğunun haberini alan annenin bir anda başına yıkılan dünyası çocuğunun sağlığına tekrar kavuşmasıyla yeniden en güzel haliyle kuruluyor sanki.

– Başka bir evde ise hayat yolunda birlikte yürüdüğü, en çok sevdiği, can yoldaşı, hayat arkadaşının yarı yolda bırakma ihtimalinin korkusu ile içi kan ağlayan eşleri görüp eyvah dediğimizde her ikisinin iyileşme sürecinde ve sağlığa yeniden kavuşma sonucunda akıttığı sevinç göz yaşları bizi de duygulandırmaya yetiyor.

Reklam oldukça iyi kurgulanmış derken sesi duymak istiyorum bir anda…Ve bir müzik melodisi ve sözleriyle bir reklamın amacına ve gözümüze hitap eden tüm sahnelerine ancak bu kadar uygun olabilirdi diyorum.

Seni gördüğüm zaman dilim neden tutulur
Seni gördüğüm zaman güller elimde kurur
Seni gördüğüm zaman hayat sanki son bulur
Gözlerine bakınca dünyalar benim olur
Susma gönlüm sen söyle haydi gönlüm sen söyle
Aşkımı sevgiliye derdimi sevgiliye
Haydi söyle onu nasıl sevdiğimi, Haydi söyle rüyalarda gördüğümü, Haydi söyle uykusuz gecelerimi, Haydi söyle

Sözler güzeldi, ses ise çok daha başka güzel… Bu şarkıyı ilk İbrahim Tatlıses’ ten dinlemiştik fakat şimdi başka bir lezzet bulmuş yeni, berrak ve dup duru bu sesle. Kalben ile şarkı yeniden başka bir ruha farklı bir yürek dokunuşuna sahip olmuş sanki.

Bu reklam kendini oluşturan tüm nesneleri ile oldukça etkileyici ve tamda kıvamında olmuş… Bence vermek istediği mesajı yerine ulaştırabilmiş. 2016 ‘nın en iyilerinden olduğunu düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir